Hni se, nejsi strom

Možná již někteří víte, že od 1.9. měním své místo působiště a budu žít a mít sezení se svými klienty v Praze. Pokud ne, tak už víte. 🙂 Hodně přátel a známých se mě ptalo: “Co tak najednou a zrovna do Prahy?”

“Najednou, najednou…”, říkám si a uvědomím si, že mě to do Prahy táhne už pěknou řádku let. Chtěla jsem se tam odstěhovat už před pár lety, ale… skočil mi do toho chlap. 🙂

No a poslední tři měsíce jsem silně pociťovala, že potřebuji ZMĚNU. Měla jsem pocit, že stojím na místě, nikam se neposouvám. A jednoho dne mi problesklo hlavou:

“Hni se, nejsi strom. Co konečně vyslyšet volání svého srdce a jít do Prahy?

Jak už jsem psala, potřebovala jsem změnu. A co si budeme povídat – vyměnit život skoro na vesnici za život v Praze je změna obrovská. 🙂

Od toho rozhodnutí se všechno dělo takřka samo. Tip na byt mi dal realitní makléř a to i přesto, že z toho nebude mít ani korunu. Byteček je moc pěkný a za minimální peníz. Byla jsem na jedné jediné prohlídce. Všechny moje další podmínky byly splněny tak, abych opravdu mohla se do té Prahy odstěhovat. Někdo by řekl, že jsem měla štěstí. Já říkám, že to tak zřejmě má být a že do Prahy skutečně patřím. To by také vysvětlovalo ten můj pocit, kdykoliv přijedu na hlavní nádraží, vystoupím z vlaku a první, co mi vyskočí na mysl: “Joo, jsem doma!

A co Vaše volání srdce?

Proč Vám to tady píšu? Je možné, že i Vy se cítíte v nějaké oblasti svého života nespokojení. Nebo Vás to někam táhne tak jako mě. Chci Vám říct, že opravdu nejste strom a můžete nezdravou situaci opustit. Pokud půjdete tím správným směrem pro Vás, všechno se uzpůsobí tak, abyste toho skutečně dosáhli.

“Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.” Paulo Coelho

Je to tak, mě se to potvrdilo. A potvrdí se to i Vám! Odhoďte strachy a všechny důvody, proč by to nešlo a běžte tam, kam Vás to táhne.

Máte volbu

Jasně, můžete dělat práci, kterou bytostně nesnášíte. Můžete žít v roky nevyhovujícím vztahu plným hádek a bez lásky jen abyste nebyli sami. Ale budete nešťastní. A stejně dříve nebo později se všechno nevyhovující ve Vašem životě rozpadne. Protože se to rozpadnout má. Dostanete od Života konečně příležitost se pohnout z místa a jít za tím, kam skutečně patříte.

Všechno se děje z nějakého důvodu. A vždy Vám to dá jakýsi dar. Ať už zkušenost nebo příležitost vejít do jiných dveřích či cokoliv jiného. Však se ohlédněte za sebe a zjistíte, že cokoliv se Vám stalo, se stát mělo, protože Vám to přineslo to a ono. 🙂

A nebo nemusíte čekat, až se zhroutí celý Váš svět na chatrných základech a můžete začít jednat okamžitě. Vždy je volba na Vás, máte to ve svých rukou! 🙂 Pokud Vám to však bude trvat příliš dlouho, Život zasáhne. A vězte, že je to bohužel více bolestivější, než kdybyste zasáhli sami.

Držím Vám palce a pamatujte, že na svou změnu nemusíte být sami. Ráda Vám s ní pomohu. 🙂

S Láskou, Vaše Jana Czerneková