Po delší pauze jsem opět tady a tentokrát bych ráda sepsala jakýsi návod na to, jak je možné si najít partnera, jakého si přejete mít. Během doby, kdy já hledala toho svého partnera , jsem přečetla spoustu knih, článků, shlédla přednášky na toto téma, hodně randila……………ale stále se mi v hledání nedařilo. Postupem času jsem přišla na to, jakých chyb jsem se dopouštěla a o ty bych se ráda s vámi podělila. Vlastně to, co je obsaženo v následujících odstavcích, je příběh, jak jsem našla svého partnera já a také to, čeho byste se měli vyvarovat, pokud chcete svůj ideál najít.

Jak si najít partnera?

1) Be free.

Pro to, abyste našli partnera svých snů, je důležité především to, abyste byli volní. Pokud setrváváte v nevyhovujícím vztahu s člověkem, se kterým ani nechcete být a jste s ním, jen abyste nebyli sami, je to špatně. Nejenže takhle ten pravý či ta pravá k vám nemůže, protože dle Zákona přitažlivosti máte vedle sebe již místo obsazené, ale zároveň to zraňuje člověka, se kterým momentálně jste a ten si takové jednání nezaslouží. Navíc i vy blokujete místo pro jeho ideál, se kterým by mohl být konečně opravdu šťastný.

2) Zjistěte, co opravdu chcete.

Po tom, co jste si prošli několika neúspěšnými vztahy, jste přišli na to, co nechcete. To je důležité. Ale neměli by jste se na to stále zaměřovat, protože je dost možné, že si zase přitáhnete k sobě někoho, koho nechcete. Věnujte spíše energii tomu, co byste chtěli. Sepište si proto vlastnosti svého ideálu na papír. Jaký by měl být? Co s ním chcete podnikat? Jaké máte společné zájmy? Ujasněte si své představy, hoďte je na papír a pak si v mysli přehrávejte, jaké to bude, až se vaše představy zhmotní a vy budete se svým vysněným protějškem. Čím víc svou vizualizaci emocionálně procítíte, tím rychleji bude Zákon přitažlivosti pracovat a tím rychleji svůj ideál potkáte.

3) To, co od vztahu chcete, musíte také sami do vztahu dát.

Říká se, že protiklady se přitahují. To je pravda, ale dva úplně rozdílní lidé si dřív nebo později prostě přestanou rozumět a nakonec se takový vztah rozpadne. Proto já chtěla někoho, kdo je mi hodně podobný. (Ale ani náhodou by mě nenapadlo, jak až moc stejný bude :)) Chcete od svého ideálu něco, co sami nemáte? V tom případě je nutné na sobě zapracovat!

…pokud chceš princeznu, musíš se stát nejdříve princem. Na vola čeká jedině kráva. 🙂

4) Věnujte se sobě, svým přátelům a koníčkům.

Přání bylo vysloveno, teď už jen počkat, za jak dlouho se vyplní. Mezitím se věnujte všem činnostem, které jste zvyklí dělat. Zkoušejte zároveň i nové věci. Zapište se do nového kurzu, poznávejte nové lidi. Choďte na místa, na která byste chtěli, aby chodil i váš vysněný protějšek. Ale pozor! Nikdy nepodnikejte aktivity s očekáváním, že možná tam ho potkáte. Je velmi pravděpodobné, že ne a vy budete pouze velmi zklamaní. Netlačte na pilu. Až to má přijít, tak to přijde. A je docela možné, že už jste ho potkali, jen nevíte, že to je přesně ten, koho hledáte. Já na to přišla až po půl roce přemítání, kdy jsem přesvědčovala sama sebe, že on určitě není pro mě ten pravý a že budeme pouze dobrými kamarády. Poté, co jsem se rozhodla, že to nakonec s ním zkusím, jsem zjistila, že to je přesně ten “Kluk z papíru”, jakého jsem si vysnila. 🙂

Přeji vám hodně štěstí v hledání. Jediné, co bych ještě ráda řekla je, že to chce čas a nic není hned. Ale výsledek bude stát za to. Na to skvělé se opravdu vyplatí počkat :).

Pro více informací, jak najít svou ideální drahou polovičku, vám doporučuji se podívat na přednášku Najděte svou životní lásku.

photo by: Helga Weber