V dnešním článku se budu zabývat plněním si vašich snů, dosahováním cílů a proč je důležité mít někoho, kdo vás v tom podpoří.

Dejme tomu, že máte sen, máte vizi, víte, co máte dělat, aby se vize naplnila a vy si tak žili svůj sen. Ale i přesto nejste schopní zvednout zadek a požadované kroky ke splnění toho snu udělat. Vážně už jste zoufalí a sami sebou znechucení. Co pak?

Dlouho jsem řešila tuto situaci. Pořád jsem měla tisíce výmluv pro to, proč ještě nemám jít za tím, čím chci. Proč to ještě nemám dělat. Například jedna taková byla, že jsem ještě moc mladá a ještě nemám co ostatním předat. Jenže vsadila bych se, že ty výmluvy bych měla třeba i za 5 let. Ale tak to nejde! Já se totiž za pět let vidím už úplně někde jinde. Jenže je nutné pro to něco udělat!

Podporovatel

Velmi důležité je, abyste měli u sebe vždy někoho, kdo vás nakopne, kdo vás inspiruje a kdo vás podpoří. Může to být buď rodina, partner, či vaši přátelé… Ale co si budeme povídat, většina lidí z vašeho okolí vám spíše řekne, že to nedokážete, že to zkoušeli už jiní a neuspěli a dají vám „cennou“ radu, ať se na svůj sen vykašlete, ušetříte si tím spoustu času, peněz a úsilí. Také se hlavně ti starší ohánějí tím, že oni ví, jak to v životě chodí a že mají víc zkušeností než vy, takže byste měli dát na jejich rady a doporučení. Ovšem ti, kteří vám takto radí, jsou většinou lidé, co sami žijí život, který je nebaví, sami si na všechno neustále stěžují, chodí do práce, která je nenaplňuje, a dělají věci, které ani dělat nechtějí, ale mají pocit, že musí.

Nebo se taky může jednat o lidi, co to sami zkoušeli a neuspěli, a tak přece „oni moc dobře ví“, jak to chodí a že je to nemožné, ale nedej bože, kdybyste to dokázali vy! Víte, jak blbě by se cítili?

Myslím, že poslouchat takové lidi by člověku, který chce v něčem uspět, opravdu nepomohlo. Tito lidé vás mohou buď o hodně zbrzdit, a nebo rovnou stáhnout k sobě dolů. Většina lidí neuspěla v dosahování svých cílů právě proto, že poslechli své okolí a po prvním neúspěchu se vzdali.

Kde podporovatele najít

Co dělat pak, když se na své okolí nemůžete spolehnout? Když u nich podporu nenajdete? Je možnost, najít si k sobě lidi, kteří jsou naladěni na stejné vlně jako vy, či dokonce mají chuť uspět ve stejné oblasti jako vy a tím byste si navzájem mohli pomáhat a podporovat se. Kde takové lidi najdete? Například na přednáškách, kurzech a seminářích či kroužcích zabývající se přímo problematikou, ve které chcete uspět. Tam chodí lidé, kteří se zajímají o stejnou oblast jako vy. Dále pak na přednáškách a kurzech osobního rozvoje můžete potkat a seznámit se se spoustou pozitivních lidí, kteří mohou mít stejné sny jako vy. (Nezapomeňte, že podobné se přitahuje.) Pak už jen záleží na domluvě. Můžete spolu vytvořit tým mozků a společně pracovat na vašem cíli.

Je libo kouč?

Další možností je mít svého kouče. Úkolem kouče je nacházet společně s vámi řešení na problémové oblasti vašeho života a nasměrovat vás tak, abyste je zdárně vyřešili. Kouč vám může pomoci s nalezením vašich silných stránek a talentů, s posílením sebevědomí, vytvářením finanční svobody nebo vám může pomoci s dosahováním vašich snů a cílů.

Také mám svého kouče, který jde cestě životem semnou, a díky němuž se posouvám ke svým cílům mnohem rychleji, než kdybych na to byla sama. Zastávám názor, že každý by měl mít svého kouče, protože každý má nějakou oblast života, ve které pokulhává a potřebuje správně nasměrovat. Například v zahraničí je zcela běžné, že tam skoro každý člověk spolupracuje se svým koučem.

Takže co napsat na závěr? Pokud máte sen, ať už je jakýkoliv, běžte si za ním. Neposlouchejte negativní, neúspěšné a věčně si stěžující lidi, kteří vám říkají, že to nedokážete. Oni kecají. Nic není nemožné, pokud do toho dáte své srdce. Raději si k sobě najděte někoho, kdo vás v tom podpoří a nenechá vás věčně vylehávat na gauči u televize, odkud svého snu nikdy nedosáhnete. Pamatujte: VĚŘ, BĚŽ A DOKÁŽEŠ! 🙂

V následujícím videu je názorně ukázáno, jak funguje spolupráce kouče a klienta 🙂

Zaujalo vás mít svého kouče? Napište mi a pohovoříme si o tom!