Spousta z vás mi píše, proč to dělám, proč jsem se dala na koučink a proč se zaměřuji právě na teenagery a mladé dospělé. Tímto netradičním článkem bych ráda odpověděla.

Proč jsem se rozhodla pracovat s teenagery a mladými dospělými? Protože se mi nechce věřit, že existují jen tací, co ve svém volném čase tráví čas na Facebooku udržováním svých online vztahů. Tací, co se celý týden těší na víkend, aby se mohli opít na párty a zbytek víkendu proležet v posteli s kocovinkou…

Věřím, že existují i takoví mladí lidé, kteří chtějí od života něco víc než to, co jsem popsala výše. Už dlouho se mě drží určitá vize…

Jaká je tedy moje vize?

Dala jsem si za cíl, aby si naše elita národa uvědomila, že ukončením školní docházky, kde se naučila x desítek let zastaralé informace, jejich vzdělávání opravdu nekončí. Jestli se chtějí mít mladí v životě dobře a v nějakém oboru něčím novým přispět a vložit do něj kus sebe, budou muset se učit dál! Výhodou je, že teď už se budou učit pouze ty věci, které je opravdu zajímají.

Mým dalším cílem je probudit v mladých lidech touhu jít si za svými sny a zrušit v jejich hlavách omezující přesvědčení typu “Já to nedokážu, to nejde, nemám na to, oni mi to nedovolí.”

Dále bych si přála, abych vzbudila v mladých lidech touhu dělat práci, která by je skutečně bavila a naplňovala a víru, že se takovou prací skutečně mohou uživit.

Chci mladé podnítit k tomu, aby nebrali zřetel a neposlouchali tzv. zloděje snů, kterých je na každém rohu tucty a jejich jediným smyslem života je odradit člověka od jeho snů, aby se náhodou neměl líp než oni!

Budu moc ráda, až si naše mladá generace uvědomí, že jen oni jsou tvůrci svého života a něco se v něm změní až, když se změní oni. Jen oni jsou zodpovědní za své životy a za to, co se v nich odehrává. Věřím, že budou častěji chodit za svou komfortní zónu a dělat věci jinak než většina lidí v jejich věku.

Protože vy jste budoucnost našeho národa!

photo by: