Neurolingvistické programování (dále jen NLP) je souborem technik, které dokáže velmi efektivně pracovat s Vaší myslí. Může Vám do velké míry změnit celý Váš život. Pak ho budete dělat na dvě etapy – život, který jste žili do té doby, než jste NLP začali používat sami na sobě a život po NLP. Co díky němu můžete získat?

Získáte volbu

Doposud jste se v určitých situacích zachovali tak, jak Vás okamžitě napadlo, většinou bez rozmyslu a to na základě Vašich programů uložených v podvědomí. Díky NLP získáte volbu a budete moci se rozhodnout, jak se v dané situaci zachováte a jak budete jednat. Jestli např. vybuchnete na své děti a nebo si řeknete, že Vám to za to nestojí. Protože co si budeme povídat, většinou takového jednání dříve či později litujeme.

Zpracujete si negativní emoce

NLP umožňuje díky technice Časových os do velké míry zpracovat Vaše negativní emoce – výbuchy vzteku, návaly smutku, nejrůznějších strachů, které Vás brzdí na Vaší Cestě životem, emocionální bolesti a pocitů viny (vůči někomu či vůči sobě).

Zbavíte se závislostí

Jestliže jste na to připraveni, můžete se zbavit závislosti na cigaretách, alkoholu, na sladkých pochutinách apod. Používá se k tomu Přemapování, technika SWISH a hypnóza.

Sjednotíte si Vaše části do jednoho celku

Jakmile pozorujete u sebe části, které se ve Vás bijí a jedna z nich Vám brání dělat to, co dělat chcete, používá se na to speciální technika Integrace částí. Např. když chcete začít chodit do posilovny, ale něco ve Vás Vám to pořád rozmlouvá, říká Vám, ať raději zůstanete doma a vymýšlí nejrůznější výmluvy, proč byste do té posilovny jít neměli. S touto částí se Vám bude chodit do posilovny velmi, velmi těžko, bude Vás to stát spoustu sil a přemáhání. Po NLP technice Integrace částí už tento problém mít nebudete – prostě půjdete cvičit. 🙂

Přijdete o svá negativní omezující přesvědčení

Omezující přesvědčení jsou programy v naší mysli, které nám utváří pořád jednu a tu samou realitu. Omezující přesvědčení nám dovolují žít pouze ve zastaralých kolejích, na základě kterých zažíváme pořád ty samé situace, potkáváme ty samé lidi. O těchto přesvědčeních jsem psala více v článku Naše přesvědčení utváří náš život – pro hlubší pochopení doporučuji přečíst. Na odstranění omezující přesvědčení používáme v NLP techniky Přemapování a Časové osy na omezující rozhodnutí.

Naučte se NLP i Vy

Díky NLP se toho můžete naučit však mnohem více. Stáhněte si můj eBook zdarma, kde o technikách NLP píšu podrobněji. NLP techniky se také můžete naučit přímo na certifikovaném kurzu.

Díky tomuto kurzu si v sobě hodně věcí zpracujete a také získáte oprávnění používat techniky NLP u druhých lidí a výrazně jim tak pomoci.

Investice do Vašeho osobního rozvoje a vzdělání je tou nejlepší investicí. To Vám už totiž nikdo nevezme. 🙂

Přeji Vám krásný den. Vaše Jana Czerneková