Když afirmace nefungují…

„Snažím se afirmovat, pořád dokolečka, dokola, to pozitivní myšlení mi vydrží pár dní a pak opět sklouznu do toho bláta, jako předtím. Kolikrát se cítím ještě hůře. Jak je možné, že mi afirmace nefungují? Co dělám špatně??“

Tento příběh jsem slyšela od řady svých klientů. Možná to taky znáte a přemýšlíte nad tím, kde se stala chyba.

Monotónnost

Největší chyba, kterou můžete udělat, je, odříkávat afirmace monotónně, jako na běžícím pásu a honem rychle si je odbýt. Takto ne. Zbytečně ztrácíte čas. Běžte raději dělat něco smysluplnějšího.

Emocionální stav

Delší dobu funguje afirmování s určitým pocitem. Předříkávat si afirmace a prožívat u toho ten příslušný blažený emocionální stav. Avšak pořád se to děje na vědomé úrovni. A vědomá mysl ví, že to, co je řečeno, není pravda.

Tyto afirmace fungují proto do té doby, než opadne Vaše síla vůle. Je to energeticky velmi náročné, snažit své vědomí „překecat“, stejně se obelhat nedá. Při každé sugesci si říká: „Ne. To není pravda. To je blbost. Haha. Tohle je ještě větší blbost než tamta. Ne. Ne. NE!!“ Existuje totiž kritický faktor vědomé mysli, přes který nepřejde nic, co není pravda.

Síla podvědomí

Nejlepším a nejúčinnější způsobem jak zařídit, aby nám afirmace fungovaly, je afirmovat na podvědomé úrovni. Naše podvědomí je jako poslušný otrok, přijímá pozitivní sugesce a způsobí, aby se staly realitou. Podvědomí však přijme jen ty návrhy, na základě kterých usoudí, že jsou pro Vás dobré a přínosné. Když usoudí, že nějaká sugesce by Vám mohla uškodit, automaticky ji odmítne. A jelikož podvědomá mysl řídí vědomí, vědomí automaticky přijme novou pozitivní sugesci za pravdu a bude jednat podle ní.

Hypnóza

Na mých sezeních s klienty používám pro práci s afirmacemi hypnózu. Při hypnóze se vědomá mysl uvolní a překoná se kritický faktor vědomé mysli. A dostaneme se k podvědomí klienta, které konečně může naše afirmace přijímat.

Věřím, že o hypnóze jste toho slyšeli už mnoho. A řada těchto názorů byla negativních. A většina těchto přesvědčení byla nepravdivých. Proto jsem pro Vás sepsala pojednání o tom, co hypnóza skutečně je a že ji vlastně zažíváte každý den několikrát. 🙂 Čtěte ZDE.

Jestliže Vás hypnóza zaujala, připravím Vám hypnotickou nahrávku šitou na míru Vašich potřeb a nebo se rovnou objednejte na sezení a vyzkoušejte si na vlastní kůži, o čem tento jedinečný a příjemný stav je. Těším se na Vás!

CTA tlačítko

P.S. Hypnózu nepoužívám jen pro práci s afirmacemi, nejraději mám hypnózu pro setkání s Vaším vyšším já, díky kterému si vyřešíte jakýkoliv problém, který právě řešíte. 🙂