V dnešním článku se budu zabývat tím, jak si vytvořit pasivní příjem a tak být blíž finanční svobodě, což je stav, kdy už se nebudete muset ohlížet nad tím, jestli si něco můžete dovolit pořídit nebo ne.

Rozdíl mezi aktivním a pasivním příjmem

Aktivní příjem je příjem klasického zaměstnance, který vyměňuje svůj čas za peníze. Pracuje osm hodin denně a jde domů. Má zaplacených jen těch osm hodin. Zatímco pasivní příjem znamená, že uděláte práci jednou a pak opakovaně za ni dostáváte zaplaceno. Můžete dostat za ni zaplaceno, i když už nepracujete. Můžete za ni dostat zaplaceno i například pět let poté, co jste ji udělali a teď už dávno pracujete na jiném projektu.

Možná se teď ptáte, jaký pasivní příjem byste mohli vytvořit právě vy. Žijeme v informační době, době myšlenek a nápadů, kdy informace mají cenu zlata.

Za svůj život jste si prošli nesčetně mnoho problémy, které jste už vyřešili. Právě teď jsou na tomto světě lidé, kteří řeší ten samý problém, který vy už máte dávno vyřešen, a oni neví, jak s ním naložit.

eBook

Ve svém životě jste udělali spoustu chyb, ze kterých jste se poučili a teď už víte, co jste tehdy měli udělat jinak, aby jste se jich nedopustili. Existuje spousta lidí, kteří prahnou po vašich zkušenostech. Ano, je dobré dělat chyby, protože jsou to příležitosti k našemu osobnímu růstu, ale je lepší se učit z chyb druhých lidí a tím si ušetřit hodně nepříjemností s chybami spojených. Proto například můžete napsat eBook, ve kterém popíšete svůj příběh, problémy, které jste řešili a vyřešili a chyby, kterých jste se dopustili a ze kterých jste se poučili. Lidé nejenže prahnou po řešení jejich problémů, ale jsou ochotni dokonce zaplatit za tyto cenné informace, pokud usoudí, že jim skutečně pomohou. A myslím, že pokud pomohly vám, proč by nemohly pomoci dalšímu člověku? I kdyby vaše rady byly prospěšné jen pro jednoho jediného člověka, který by si díky nim vyřešil svůj problém, cenu to má. Pokud bude váš eBook úspěšný, můžete jej vydat i knižně.

Audio

Ne všichni lidé rádi čtou, takže můžete svou elektronickou knihu také namluvit ve formě mp3 a udělat z ní audionahrávku, kterou si mohou vaši zákazníci uložit do mobilního telefonu nebo mp3 přehrávače a kdykoliv poslechnout.

Nebo můžete natočit sérii videí, ve které budete ostatní učit, jak se správně líčit, jak hrát na kytaru, jak zhubnout, jak se rychle naučit na zkoušku, jak se správně stravovat atd. Můžete lidi učit ve všech oblastech a činnostech, které milujete, naplňují vás, víte o nich hodně informací, které vám jdou lehce (a ostatním ne) a máte na ně talent.

Online produkt

Je toho mnoho, co lidi zajímá a chtějí se o tom dozvědět ještě více. Proto jestli máte znalosti a zkušenosti, které by jiní lidé mohli ocenit nebo které by jim mohly pomoci v řešení jejich problémů, nenechte si je pro sebe. Neváhejte a na pár týdnů si k tomu sedněte, vytvořte ze svých znalostí informační produkt a ten opakovaně prodávejte. Mým informačním produktem je například eBook Jak za 2 hodiny objevit svůj talent. 🙂

Nepůjde to hned, musíte si vybudovat se svými zákazníky důvěru a ujistit je v tom, proč by si zrovna od vás měli tento produkt koupit a jakou hodnotu pro ně má. A když se vám tohle podaří, pak se můžete těšit z pěkného pasivního příjmu!

photo by: Mukumbura